KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13272340
*
nr 1327 2340
Ferdinand Hernlund
(1837-1902), Sverige
Blandteknik, Vattenkvarn, Signerad, med dedikation, Östergötland, bladets mått: 11,5x18 cm
Ferdinand Hernlund, svensk målare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2020
kl 18:37:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 11:08:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ferdinand Hernlund
Ferdinand Hernlund, svensk målare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.
Läs mer om Ferdinand Hernlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik dedikation ferdinand hernlund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vattenkvarn östergötland
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:55
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49
-
4098 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. "Fröken Anna". Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:31
-
4097 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:30
-
4096 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:24
-
5074 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Kustvy. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:13
*
Ferdinand Hernlund
Ferdinand Hernlund, svensk målare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.
Läs mer om Ferdinand Hernlund
nr 1327 2340
Ferdinand Hernlund
(1837-1902), Sverige
Blandteknik, Vattenkvarn, Signerad, med dedikation, Östergötland, bladets mått: 11,5x18 cm
Ferdinand Hernlund, svensk målare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 11:08:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ferdinand Hernlund
Ferdinand Hernlund, svensk mÃ¥lare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.Läs mer om Ferdinand Hernlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik dedikation ferdinand hernlund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vattenkvarn östergötland
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:55 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49 -
4098 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. "Fröken Anna". Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:31
-
4097 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:30 -
4096 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:24 -
5074 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Kustvy. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:13